با سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی کاربران رسانه تحلیلی بیناسرمایه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و موفقیت برای شما عزیزان . امروز در بیناسرمایه به تحلیل تکنیکال سهام گروه س (سرمایه گذاری) توسعه صنعتي ايران با نماد وتوصا می پردازیم پس با ما همراه باشید .

 درباره شرکت

  •  آدرس دفتر مرکزی: نیاوران، خیابان شهید باهنر، بعد از خیابان نجابت جو، نبش کوچه صالحی، ساختمان مهدیار
  •  تلفن دفتر مرکزی : ۲۲۷۰۴۰۹۳، ۲۲۷۰۵۰۹۳
  •  آدرس واحد امور سهام: خیابان گاندی، خیابان ۱۶، پلاک ۹، واحد ۵
  •  تلفن واحد امور سهام : ۲-۸۸۸۷۸۵۴۱

درباره سهام شرکت

سهام این شرکت از اردیبهشت ماه سال 1380 ابتدا در بازار اول تابلوی فرعی و سپس در تابلوی اصلی بورس ایران عرضه می شود . تعداد سهام این شرکت 2.65 میلیارد سهم می باشد و ارزش بازار آن 694 میلیارد تومان می باشد که نشان از متوسط بودن شرکت از نظر وزنی و چندان اثر گذار نبودن روی شاخص بورس دارد .

 

تحلیل تکنیکال سهام گروه س (سرمایه گذاری) توسعه صنعتي ايران

ابتدا به دورنمای سهام شرکت در نمودار تعدیل شده ، تایم فریم ماهیانه و هفتگی نگاهی می اندازیم . همانطور که مشاهده می کنید روند سهام شرکت از زمان عرضه آن در بازار اول بورس ایران بصورت میانگین در اغلب روز های معاملاتی صعودی بوده  که نشانه بسیار خوبی برای سهم می باشد .

وتوصا نمودار ماهیانه

تایم فریم هفتگی

وتوصا نمودار هفتگی

تحلیل کامل نماد وتوصا در نمودار روزانه

حال پس از بررسی نماد وتوصا در تایم فریم ماهیانه و هفتگی به بررسی کامل این سهم در نمودار روزانه می پردازیم ، پس با ما همراه باشید . وتوصا در حال حاضر در یک روند صعودی که قدمتی 3.5 ساله قرار دارد . این یعنی سهم توانسته در بلند مدت صعودی بماند و برای سهامدارانش سود خوبی خلق کند .

اما طی سهم طی یکسال گذشته یک روند صعودی جدی تر را آغاز کرده که نسبت به موج های صعودی قبلی شارپ تر می باشد و پس از این صعود اصلاحی 4 ماه را اعاز کرده و هم اکنون درون روند صعودی جدید خود قرار دارد .

مهمترین بخش این تحلیل از منظر رسانه تحلیلی بیناسرمایه این سه موج جدید یعنی : جنبشی – اصلاحی – جنبشی می باشند . سهم با تشکیل این سه موج درون یک الگوی مثلث صعودی قرار گرفته و هم اکنون آن را رو به بالا شکسته است که تصویر زیر مهر تاییدی بر این اتفاق می باشد :

وتوصا روزانه مثلث

نشانگر ها (اندیکاتور ها)

از منظر نشانگر ها (اندیکاتور ها) سهم در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد . در اندیکاتور RSI و MFI واگرایی مثبت مشاهده می شود که باعث صعود سهم شده و کماکان این دو نشانگر معروف مثبت و صعودی میباشند . همچنین در اندیکاتور MACD (مکدی) سیگنال مثبت خرید با شکست خط سیگنال رو به بالا توسط خط MACD مشاهده می شود که به نوبه خود ویژگی مثبتی قلمداد می شود :

وتوصا اندیکاتور ها

جمع بندی تحلیل

سهم هم اکنون در الگوی مثلث قرار دارد و بر اساس دستورالعمل هدف گیری الگوی مثلث که ارتفاع مثلث از اولین پیووت می باشد هدف نهایی سهم در محدوده 330 تومان قرار دارد که البته ممکن است در نواحی با عرضه مواجه بشود مانند ناحیه 270 تومان . حال با استناد بر اطلاعات بالا تحلیل را به صورت زیر برای شما عزیزان جمع بندی می کنیم – دقت داشته باشید که این تحلیل تنها و تنها و فقط نظر تیم رسانه تحلیلی بیناسرمایه می باشد و به هیچ عنوان سیگنال خرید یا فروش نمی باشد :

سهم بتازگی مثلث صعودی خود را شکسته و هدف نهائیش 300 تومان می باشد . در روز معاملاتی 1398/3/12 در ناحیه 270 تومان با عرضه مواجه شده که البته مثبت بسته شده و می تواند فردا هم ادامه داشته باشد که این بسنگی به قدرت سهم برای گذر از این ناحیه عرضه دارد . حال نظر کلی رسانه تحلیلی بیناسرمایه را درباره این سهم می خوانیم : 


 

نام سهم : وتوصا      نوع نماد : بورس

قیمت ورود : ناحیه 270 تومان      حد ضرر : ناحیه 230 تومان (بصورت پله ای جابجا شود)

هدف قیمتی : ناحیه 330 تومان     نواحی مشکوک به عرضه : ناحیه 270 تومان

 

الگومتر وتوصا ریسک خوب

معیار ریسک : کم ریسک


از اینکه تحلیل را مطالعه کردید صمیمانه از شما سپاسگذاریم . بیاد داشته باشید که مسئولیت معامله بر اساس تحلیل های رسانه تحلیلی بیناسرمایه بر عهده خود شما می باشد و بیناسرمایه هیچ وظیفه در قبال معامله شما ندارد . همچنین تمامی تحلیل ها اختصاصی بوده و کپی به هر نحوی ممنوع می باشد . شما همواره می توانید توسط 100 تحلیل بیناسرمایه از سیگنال های رسمی بیناسرمایه (بصورت رایگان) استفاده نمایید . شاد ، پیروز ، سعادتمند و پر سود و ثروتمند باشید .