با سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی کاربران رسانه تحلیلی بیناسرمایه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و موفقیت برای شما عزیزان . امروز در بیناسرمایه به تحلیل تکنیکال سهام سرمایه گذاری رنا با نماد ورنا می پردازیم پس با ما همراه باشید .

 

 درباره شرکت

  •  آدرس : تهران- خیابان شریعتی – خیابان وحید دستگردی (ظفر) – پلاک 162
  •  تلفن دفتر مرکزی : 02122262180 – 02122262181
  •  تلفن واحد امور سهام : 02122262178 – 02122262179

 

درباره سهام شرکت

سهام این شرکت از فروردین ماه سال 1380 ابتدا در بازار اول تابلوی اصلی بورس ایران عرضه می شود . تعداد سهام این شرکت 7.96 میلیارد سهم می باشد و ارزش بازار آن 1000 میلیارد تومان می باشد که نشان از بزرگ بودن شرکت از نظر وزنی و اثر گذاری محسوس آن روی شاخص بورس دارد .

 

تحلیل تکنیکال سهام شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا

ابتدا به دورنمای سهام شرکت در نمودار تعدیل شده ، تایم فریم ماهیانه و هفتگی نگاهی می اندازیم . همانطور که مشاهده می کنید روند سهام شرکت از زمان عرضه آن در بازار اول بورس ایران بصورت میانگین در اغلب روز های معاملاتی بصورت رنج بوده که نشانه بسیار خوبی برای خرید سهم توسط استراتژی خرید بعد از شکست می باشد .

 

تایم فریم هفتگی

 

تحلیل کامل نماد  ورنا  در نمودار روزانه

حال پس از بررسی نماد ورنا در تایم فریم ماهیانه و هفتگی به بررسی کامل این سهم در نمودار روزانه می پردازیم ، پس با ما همراه باشید . ورنا  در حال حاضر در یک روند صعودی با قدمتی 2 ماهه قرار دارد . این یعنی سهم از رشد بزرگ بازار که از اسفند ماه آغاز شده عقب مانده است که این خود نکته ای مثبت است . .

سهم پس از آغاز روند صعودی موج های عمیقی را در قالب جنبش و اصلاح آغاز کرده و چندین بار برای شکست مقاومت های اصلی یعنی ناحیه 130 و 150 تومان تلاش کرده که در شکست مقاومت اول موفق بوده است .

مهمترین بخش این تحلیل از منظر رسانه تحلیلی بیناسرمایه تلاش برای شکست مقاومت 3 ساله ناحیه 150 تومان و عدم موفقیت سهم و کف سازی و حمایت توسط ناحیه مقاومت قبلی یعنی ناحیه 130 تومان می باشد .

همچنین وجود یک خط روند داینامیک و میانگین متحرک نمایی 50 روزه و ناحیه 38.2% فیبوناچی اصلاحی دو نقطه ای نیز حمایت این ناحیه را مستحکم تر می نماید .

از زمان آغاز روند صعودی جدید ، سهم در یک کانال حرکت می کند که سقف کانال دقیقا با هدف گیری کف تا سقف مقاومت قبلی همانطور که در تصویر زیر مشخص است برابری می کند و این یعنی احتمال حرکت سهم تا ناحیه 150 تومان قوت می گیرد و حتی اگر سهم از آن ناحیه نیز عبور کند می تواند اهداف بالاتری نیز داشته باشد .

 

 

نشانگر ها (اندیکاتور ها)

از منظر نشانگر ها (اندیکاتور ها) سهم در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد . در اندیکاتور RSI و MFI واگرایی مثبت مشاهده می شود که باعث صعود سهم شده و کماکان این دو نشانگر معروف مثبت و صعودی میباشند . همچنین در اندیکاتور MACD (مکدی) واگرایی مثبت در هیستوگرام مشاهده می شود . توجه به این نکته که اندیکاتور مکدی پیرو می باشد نکته بسیار مهمی است و بهمین علت است که مکدی هنوز سیگنال نداده است اما در دیر اندیکاتور ها نشانه های بازگشت داریم .

 

جمع بندی تحلیل

سهم هم اکنون در کف بسیار محکم مقاومت شکسته شده قرار دارد و بر اساس دستورالعمل هدف گیری شکست مقاومت که ارتفاع پییوت ها تا ناحیه مقاومتی می باشد هدف نهایی سهم در محدوده 150 تومان قرار دارد . حال با استناد بر اطلاعات بالا تحلیل را به صورت زیر برای شما عزیزان جمع بندی می کنیم – دقت داشته باشید که این تحلیل تنها و تنها و فقط نظر تیم رسانه تحلیلی بیناسرمایه می باشد و به هیچ عنوان سیگنال خرید یا فروش نمی باشد :


سهم حمایت محکمی دارد و قیمتش نیز بسیار ارزنده  است و از رشد جمعی بازار جا مانده و هدف نهائیش 150 تومان می باشد . در روز معاملاتی 1398/5/14 در ناحیه 130 تومان با عرضه مواجه شده که سهم را با ناحیه محکم حمایتی 130 تو.مان بازگردانده و می تواند فردا هم ادامه داشته باشد که این بستگی به قدرت سهم برای گذر از این ناحیه عرضه دارد . حال نظر کلی رسانه تحلیلی بیناسرمایه را درباره این سهم می خوانیم : 

نام سهم : ورنا      نوع نماد : بورس

قیمت ورود : ناحیه 130 تومان      حد ضرر : ناحیه 120 تومان (بصورت پله ای جابجا شود)

هدف قیمتی : ناحیه 150 تومان     

الگومتر وتوصا ریسک خوب

معیار ریسک : کم ریسک


 

از اینکه تحلیل را مطالعه کردید صمیمانه از شما سپاسگذاریم . بیاد داشته باشید که مسئولیت معامله بر اساس تحلیل های رسانه تحلیلی بیناسرمایه بر عهده خود شما می باشد و بیناسرمایه هیچ وظیفه در قبال معامله شما ندارد . همچنین تمامی تحلیل ها اختصاصی بوده و کپی به هر نحوی ممنوع می باشد . شما همواره می توانید توسط 100 تحلیل بیناسرمایه از سیگنال های رسمی بیناسرمایه (بصورت رایگان) استفاده نمایید . شاد ، پیروز ، سعادتمند و پر سود و ثروتمند باشید .

[irp]